Po więcej informacji o Dolomity trekking skieruj się tu.

Pasjonaci czynnego wypoczynku zapewne poznali już większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach oraz w Karkonoszach. Naturalnie budzą one zachwyt, jednak osoby często praktykujące ten rodzaj aktywności z czasem chcą poczuć jeszcze raz podekscytowanie płynące z ekskursji po nieznanym zakątku świata. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do tras w polskich górach, jeżeli można zachwycać się oszałamiającymi widokami we włoskich Dolomitach?

Cechy Dolomitów

Dolomity, czyli masyw górski leżący w całości w północno-wschodniej części Włoch, wyróżniają się dużą ilością baszt skalnych, ostrych grani oraz stromych turni, które w czasie dnia przez padający na nie blask słońca zmieniają swój kolor. Jest to również jedno z najurokliwszych pasm górskich starego kontynentu (jeśli nie świata!), nie dziwi zatem, iż w pierwszej dekadzie XXI w. trafiły do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, iż w górach tych występują liczne urwiska, wysokie pionowe skalne ściany i niezwykle strome stoki, oznaczono w nich też sporo łatwych szlaków krajobrazowych, z którymi da sobie radę zdecydowana większość osób uprawiających trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz również w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu bez wątpienia zachwyci przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, czyli po trasach, które są wyposażone w mocne liny zabezpieczające. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak opracowany, aby członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji i procedur poruszania się po takiej trasie. Doświadczeni i mający wysoką sprawność fizyczną turyści będą zadowoleni z przeprawy trasą po graniach Brenty, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wyprawa ta jest dla większości turystów bardzo trudna, jednak jej uczestnicy niewątpliwie będą oo niej pamiętać przez całe życie. We włoskich Dolomitach można spędzić również w interesujący sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej spadzistych obszarach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. szczytami grupy Tre Cime oraz Tofanów.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]