Zobacz zwyrodnienie plamki żółtej leczenie na http://tinyurl.com/yacdf4ll.

Zwyrodnienie plamki żółtej, w skrócie AMD, to choroba wzroku, która dotyka osób starszych i w znacznym stopniu redukuje jakość widzenia. Dzisiaj specjalistyczne kliniki oferują nowoczesne sposoby leczenia tej dolegliwości. Zabieg AMD staje się drogą do przywrócenia wcześniejszej sprawności.

Nadwaga i inne możliwe przyczyny AMD

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej cechująca się najwyższym zagęszczeniem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się utratą ostrości wzroku i odkształceniem obrazu. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. Ze starczym wyrodnieniem plamki żółtej borykają się w głównej mierze osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, a zespół przyczyn wady nie został w dalszym ciągu do końca zrozumiany. Przypuszcza się jednak, iż za AMD odpowiada szkodliwy tryb życia – jak np. nadmierna ekspozycja na promieniowanie ultrafioletowe bądź palenie tytoniu, nadwaga. Istotne mogą być również uwarunkowania genetyczne oraz pozostałe choroby występujące jednocześnie, takie jak hipertonia bądź cukrzyca. Współczesna medycyna wytworzyła szczęśliwie technologie, które efektywnie leczą tę choroba. Leczenie AMD przeprowadza się za pomocą zaawansowanego technicznie nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT przynosi pozytywne rezultaty w przypadku suchej postaci zwyrodnienia.

Leczenie plamki żółtej – jak wygląda?

Laser działa na starzejące się komórki gałki ocznej i zarazem nie narusza fotoreceptorów siatkówki. Zabieg ten jest bezpieczny, a więc może być przeprowadzany u wielu grup pacjentów zagrożonych uszkodzeniem albo utratą zdolności widzenia. Technologia laserowa aktywuje komórki do odbudowania się oraz przerywa procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia i metabolizm siatkówki. Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej nie wywołuje dyskomfortu – jest bezbolesne. Zanim zacznie się zabieg podaje się znieczulenie miejscowe, a sam zabieg 2RT trwa tylko parę minut.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]