Mocne i białe zęby to marzenie każdego. Niestety bakterie systematycznie wpływają na nasze szkliwo i sprawiają, że staje się ono poszarzałe. Nie zawsze codzienne zabiegi pielęgnacyjne są skuteczne. Jak odzyskać nieskazitelny uśmiech? Które metody wybielania są najlepsze?

Wybielanie zębów – odzyskaj zdrowe i śnieżnobiałe zęby

Szczotkowanie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed nieestetycznym wyglądem. Bakterie i inne czynniki powodują, że nasz uśmiech traci swój naturalny blask. Domowe sposoby wybielające (lakiery, pasty, soda oczyszczona), mogą spowodować uszkodzenie szkliwa i nadwrażliwość. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna posiada szereg metod, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są obecnie najpopularniejsze? Stomatolodzy szczególnie zalecają wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi świetne rezultaty już po trzech zabiegach. Zabieg nie boli i jest bezpieczny dla zębów.

Wybielanie zębów – sprawdź moc światła

Jak odbywa się wybielanie zębów lampą BEYOND? Najpierw trzeba sprawdzić czy w jamie ustnej nie ma ubytków. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika ustala się kolor zębów przed zabiegiem. Po przygotowaniu pacjenta do zabiegu, lekarz przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Kluczowy jest także dobór właściwego PH żelu. Środek aktywowany jest przez światło lampy, co pomaga dotrzeć do struktury zęba minimalizując przebarwienia. Zabieg BEYOND rozjaśnia zęby nawet o 15 tonów, efekty są więc spektakularne i utrzymują się do kilku lat. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej tydzień. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND rekomenduje się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.