Skieruj się na revitae.com.pl/zabiegi/flebologia-zylaki/skleroterapia/, aby uzyskać informacje dotyczące skleroterapii.
Żylaki to całkiem pospolite schorzenie, które z upływem lat odkrywa u siebie duży odsetek ludzi dorosłych. Stopniowo społeczeństwo zaczyna pojmować, iż leczenie żylaków nie jest już traktowane wyłącznie jako zabieg z obszaru estetyki. Uwidaczniające się na skórze żyłki i pajączki naczyniowe świadczą bowiem również o dolegliwościach zdrowotnych dotyczących żył, m.in. o nieprawidłowym działaniu zastawek żylnych. Stąd do centrów medycyny estetycznej nagminnie zgłaszają się pacjenci poszukujący metod ich wyeliminowania. Jedną z nich jest skleroterapia.
Skleroterapia – zabieg z użyciem niezwykle cienkich igieł
Skleroterapia, którą często nazywa się także ostrzykiwaniem żylaków, to w dzisiejszych czasach wręcz standard w leczeniu pajączków naczyniowych, żylaków i żył siateczkowatych. Polega ona na dożylnym wstrzyknięciu preparatu chemicznego (mającego formę pianki albo płynu), który zamyka światło żylaka. Ostrzykiwanie żylaków praktycznie nie wymaga znieczulenia, bo podczas zabiegu używa się niezwykle cienkie igły. Liczba wkłuć wykonywanych podczas zabiegu zależy od grubości żyły i rozmiarem leczonego obszaru. Skleroterapia może stanowić dopełnienie terapii przeprowadzanej chirurgicznie, ale także wykorzystuje się ją jako autonomiczną metodę leczenia żylaków. Należy zaakcentować, że skleroterapia nie daje błyskawicznych rezultatów, dlatego najczęściej prowadzi się ją w sekwencjach trzech ewentualnie więcej zabiegów, a ich liczbę definiuje lekarz specjalista na podstawie analizy stanu zdrowia konkretnego pacjenta.
Czy każdy może poddać się zabiegowi skleroterapii?
Jak w każdym zabiegu medycznym, również przy skleroterapii wymienia się kilka przeciwwskazań do jej wykonania. Nie mogą poddać się jej osoby cierpiące na choroby serca, ostrą zakrzepicę żylną i miażdżycę tętnic kończyn dolnych. Lekarz nie dopuści również do zabiegu obliteracji żylaków kobiety ciężarnej i w okresie karmienia piersią, jak również osób, u których stwierdzono podatność na alergie, w tym przede wszystkim na używany w czasie zabiegu środek obliteryzujący.
Nasza lokalizacja:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce
Mob.: +48 664-029-922
E-mail:
[email protected]