Więcej na temat korekcji starczowzroczności na voigtklinikaoka.pl/uslugi/leczenie-starczowzrocznosci/.

Presbiopia, inaczej starczowzroczność, to jeden z naturalnych procesów związanych bezpośrednio ze starzeniem organizmu. Jej oznaką jest pogorszenie widzenia na nieduże odległości, co w gruncie rzeczy przeszkadza w korzystaniu z smartfona lub komputera, czytaniu książek, pisaniu, a także podejmowaniu wielu prostych aktywności. Presbiopia jest rezultatem zachwiania zdolności akomodacji oka bądź jej całkowitej straty. Metodą na poradzenie sobie z tym problemem może być zakładanie okularów, aczkolwiek wywołuje to trudności. Soczewki do bliży zakłócają widzenie dali, okulary dwuogniskowe nie zawsze są wygodne, zaś modele progresywne bywają z reguły drogie. Doskonałym wyjściem może okazać się zatem zlikwidowanie presbiopii w wyniku zabiegu.

Leczenie presbiopii. Z jakiej przyczyny jest potrzebne?

Jak już wspomnieliśmy, leczenie presbiopii pozwala uchronić się od licznych komplikacji przy realizowaniu niezbędnych, najłatwiejszych aktywności. Osoby cierpiące na to schorzenie (wypada zaakcentować, iż niekiedy pierwsze symptomy presbiopii pojawiają się niedługo ukończeniu 40 lat) mają problemy z czytaniem bądź korzystaniem z urządzeń elektronicznych, a także podróżami komunikacją miejską (problemy z korzystaniem z planów jazdy) czy dokonywaniem zakupów (w gruncie rzeczy uniemożliwia przeczytanie opisu towaru). Na dodatek, przeciwnie do miopii, starczowzroczność nie jest kompensowana przez zdolność dokładniejszego widzenia dalszych obiektów, a noszenie szkieł korekcyjnych okazuje się dla chorego niewygodne. Nie należy również zapominać, że wada ta się cały czas pogłębia, a każde kolejne 2 lata lata przynoszą na ogół pogorszenie widzenia w przybliżeniu o 0,25 dioptrii.

Leczenie presbiopii – usunięcie wady w czasie jednego zabiegu

Poza korektą przy użyciu okularów, rekomendowane jest też leczenie presbiopii z wykorzystaniem wiązki lasera. Zapewniają one trwałe efekty i eliminują nieodzowność korzystania z okularów. Metody takie jak PRESBYMAX® są też sposobem na to, aby podczas jednego zabiegu całkowicie usunąć wadę w obu oczach.

Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]