Zainteresowany laserową korektą wzroku? Kliknij w to miejsce.
Dostęp do różnorodnych zawodów, komfort w codziennych sytuacjach czy możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych – to jedynie kilka z powodów, które skłaniają nas do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tego zabiegu w ostatnich latach bezustannie wzrasta, do czego przyczynia się zapewne niezmiernie nikłe ryzyko ewentualnych powikłań oraz doskonalsza technologia (i wynikająca z niej obniżka cen leczenia). Za rozważeniem przeprowadzenia zabiegu laserowej korekty wzroku przemawiają również względy zdrowotne. Liczne badania udowadniają wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą doprowadzić do wiele poważniejszych problemów, gdyż stanowią czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią zmaga się jeden na trzech Europejczyków.
Korekta laserowa wzroku czyli modelowanie rogówki
Laserowa korekta wzroku korzysta z możliwości kształtowania rogówki przy pomocy skoncentrowanej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku osiąga się znakomite efekty. Unosząc jej środek i zmniejszając jej obwód, można z kolei usunąć dalekowzroczność. Dziś szeroko rozpowszechnionych typem lasera stosowanego podczas zabiegów korekty laserowej jest laser femtosekundowy, który emituje krótkie impulsy światła podczerwonego. Umożliwia to dokonanie dokładnego formowania, a zarazem zmniejsza niebezpieczeństwo uszkodzenia innych części rogówki. Za poleceniem tego sposobu leczenia wad wzroku przemawia sporo czynników. Główne z nich to w szczególności niska inwazyjność, efektywność, precyzja, jak również minimalne niebezpieczeństwo komplikacji. Należy wspomnieć również o tym, iż zabieg nie musi być wykonywany w znieczuleniu ogólnym.
Korekta laserowa wzroku – są też przeciwwskazania
Nim postanowimy o poddaniu się zabiegowi, warto zdać sobie sprawę z tego, iż w poniektórych sytuacjach lekarz nie podejmie się jego wykonania. Wśród najistotniejszych przeciwwskazań wyliczyć należy zwłaszcza choroby oczu jak przykładowo zaćma, karmienie piersią i ciążę, nieukończony 21 roku życia, choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca czy infekcje wirusowe.
Nasza lokalizacja:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków
Mob.: +48 537 553 553
E-mail:
[email protected]