Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych kamieni na Ziemi, dzięki czemu jest stosowany do wytwarzania tarczy ściernych. Poza tym jest także wymieniany wśród najładniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może mieć najróżniejsze barwy – od białego, przez czerwień, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim minerałem – wydobywa się go jedynie w Brazylii, Azji, Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów bywa zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co nadaje mu oryginalnych wartości estetycznych.

Kolczyki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany zwłaszcza do wyrobu biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym metalem. Należy jednak dodać, że na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – oferowane są również modele wyprodukowane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i naszyjniki, jednak złotnicy wytwarzają też innego rodzaju ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z tymi kamieniami to często koszt około 1000 PLN, natomiast na srebrne wydamy nawet sześć razy mniej.

Dość trudności ze znalezieniem biżuterii z topazami

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By wybrać modele najbardziej trafiające w nasze upodobania warto więc wybrać się do paru salonów – zaś to pochłania mnóstwo czasu. Żeby tego uniknąć, warto postawić na kupno online. Będzie to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a oprócz tego wchodząc do sieci mamy szansę również znaleźć pierścionki czy wisiorki w promocyjnych cenach.