Jeśli szukasz pierścionków zaręczynowych Kraków, koniecznie wejdź na https://obraczki.net.pl/17-pierscionki-zareczynowe.

Kiedy spotkasz partnerkę, z którą zechcesz spędzić resztę życia, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednakże następuje ta wyczekiwany przez wiele pań moment – oświadczyny, na które będziesz potrzebował pierścionka zaręczynowego.

Pierścionek zaręczynowy – nie zawsze złoto oraz kamienie szlachetne

Sprezentowanie kobiecie pierścionka to bardzo stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają formę okręgu, który reprezentuje wieczność. Tradycyjnie już nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym nawiasem mówiąc “palcem obrączkowym”, co wynika z przeświadczenia, że od tego palca prowadzi “vena amoris”, to znaczy żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie uważa się, że obyczaj przekazywania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Z początku sporządzano je z konopi, ze skóry, a nawet kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Kosztownymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano wyłącznie wtedy, gdy mężczyźni chcieli pokazać swoją bezgraniczna ufność do wybranki. W dzisiejszych czasach pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy ze złotem, drogimi kamieniami oraz platyną, tymczasem materiały te faktycznie powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku stuleci, przy czym znaczący przyrost ich popularności można odnotować w XX w.

Kamienie szlachetne, platyna, a także drewno – współczesne pierścionki zaręczynowe

Nie ulega wątpliwości, że idealna biżuteria na zaręczyny to platynowy pierścień z pokaźnym diamentem, jednak potencjał dowolnego dobierania rozmaitych metali i kamieni jest olbrzymi. Prócz diamentów stosuje się rubin, szafir czy szmaragd. Niektórzy wybierają mniej kosztowne metale, jak tytan, srebro, stal damasceńską, a nawet drewno, jednakże nadal na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i przeróżnych typów złota (różowego, białego i żółtego).
Za ile wypada kupić pierścionek zaręczynowy? Niedawno funkcjonowało pogląd, że mężczyzna winien wydać na niego przynajmniej dwukrotność swojej pensji. Cena pierścionka zależna jest od rozmaitych czynników: wykorzystanego kamienia, designu, surowca czy ilości karatów, dlatego każdy kupi śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek na swoją kieszeń. Pamiętajmy jednakże, iż pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem zaangażowania oraz miłości, więc jego cena nie ma dużego znaczenia. Istotne jest to, czy przypadnie do gustu naszej wybrance.

Nasza lokalizacja:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]