Chcesz nabyć biżuterię z ametystami? Wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Ametyst to w oczach wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje na przykład w Korei, Meksyku, Madagaskarze i Rosji. Jego złoża znajdują się nawet w naszym kraju. Ametyst ma fioletową barwę, którą zawdzięcza śladowym ilościom żelaza i glinu. Pokaźną kolekcję biżuterii z tymi wyjątkowymi kamieniami szlachetnymi znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Ametysty były umieszczane w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach królów brytyjskich. w XXI wieku, znajdujemy go w broszkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie prezentuje się jako uzupełnienie wieczorowych stylizacji. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć niewielkie kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej wybrać duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami – moc i właściwości

Biżuterię z ametystu warto wkładać nie tylko od święta, ale również na co dzień – w pracy. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia ponoć od zmęczenia i dodaje cierpliwości. Czy to prawda? Pozostaje przekonać się o tym na własnej skórze.