Zobacz, gdzie kupić wisiorki srebrne, wejdź na wisiorki.srebrne.net

Srebro od lat znajduje się wśród najchętniej wybieranych przez jubilerów materiałów. Nie powinno to dziwić – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je interesujący refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne wymaga jednak odpowiedniej ochrony – metal ten jest naprawdę delikatny, w związku z czym łatwo go uszkodzić. Jak zatem troszczyć się o wykonaną ze srebra biżuterię?

Wisiorki srebrne nie lubią detergentów

Mocne środki myjące dla srebra okazują się szkodliwe. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie wolno zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a podczas mycia naczyń bezwzględnie musimy zdjąć wszelkie wisiorki srebrne oraz bransoletki.

Wisiorki srebrne – w czym je przechowywać?

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, gdy ich nie nosimy. Do ich przechowywania należy znaleźć kuferki wykładane od wewnątrz delikatnym materiałem – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Metal ten nie najlepiej znosi też styczność z wilgocią i ciepłem, które mogą sprawić, że straci kolory albo się odkształci. Zanim włożymy parę ozdób do szkatułki, powinniśmy wcześniej zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do plastikowej torebki.

Co uratuje wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii powinniśmy użyć letniej wody z dodatkiem soli, która doskonale zmywa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Poza tym sprawdzą się także alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii powinniśmy korzystać z delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować powierzchnię.