Znajdź tabliczki informacyjne.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty prawne dotyczące BHP. Zazwyczaj możemy ich nawet nie dostrzegać, ale dzięki nim przestrzeń jest pełna ładu i harmonii, podnosi się także nasze bezpieczeństwo. Sprawdźmy zatem w jakich miejscach można spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – poprawiają bezpieczeństwo i sygnalizują o zagrożeniach

Najbardziej rozpowszechnione tabliczki informacyjne to szczególnie te, które usytuowano na obiektach biurowych, takich jak wieżowce, zakłady przemysłowe, banki, biura. Przyczyniają się do tego, że bezproblemowo odnajdziemy np. przedszkole. Warto jednak pamiętać, że tabliczki informacyjne nie znajdują się tylko na zewnątrz bloków, bo bardzo często możemy je też spotkać wewnątrz. To wielki zbiór oznaczeń, które z reguły spełniają funkcję ochronną, ale także typowo komunikacyjną. Takie tabliczki usprawniają odnalezienie właściwego biura lub osoby w ogromnych kompleksach budynków – w urzędach w hallu wiszą tabliczki z nazwami wydziałów. Dzięki temu błyskawicznie odnajdziemy przykładowo sekretarza czy wydział komunikacji. Tak samo ważne są tabliczki informacyjne z nazwiskami osób zatrudnionych, które zlokalizowane są przy wejściu do pokoju. Nie zapominajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – ochrona zdrowia i życia pracowników

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są w końcu narzucane przez polskie prawo. Znakują wyjścia ewakuacyjne, wyznaczają strefy dla palących, informują o groźnych substancjach. Za brak tabliczek informacyjnych grozi mandat, są również specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są odpowiedzialni za ich zakładanie. Tabliczki informacyjne wytwarzane są z trwałych materiałów (takich jak aluminium), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]