W każdym budynku znaleźć można bardzo dużo najróżniejszych pokoi, które mają mniejsze lub większe znaczenie. Sprawne przemieszczanie się po nich – nie tylko odwiedzającym, ale także osobom zatrudnionych w danym obiekcie – zapewniają najróżniejsze tabliczki na drzwi. Ich wybór jest na chwilę obecną naprawdę ogromny. Jakiego typu tabliczki na drzwi można kupić? Czym wyróżniają się te najbardziej popularne?

Tabliczki na drzwi – w jakich miejscach są stosowane?

Odpowiednie oznakowanie budynku podnosi przejrzystość jego działania. Nie ma znaczenia czy chodzi o sklep, przedszkole, urząd czy biuro – czytelne oznaczenie pomieszczeń pozwala na ekspresowe odszukanie sali, która na dany moment jest przez nas poszukiwana. Tak dzieje się na przykład w szpitalu oraz szkole. W przypadku urzędów, banków oraz biur tabliczki na drzwi ułatwią wyszukanie pokoju, w którym zawodowe obowiązki wykonuje potrzebna nam w danym momencie osoba. Szczególnie popularne są tabliczki na drzwi, w których można dowolnie wymieniać umieszczony na nich napis. Dzięki temu w momencie, kiedy przykładowo w zakładzie pracy dochodzi do odejścia pracownika, nazwisko na tabliczce można bez większych problemów zmienić. Pozwala to więc zaoszczędzić sporą ilość gotówki – nie trzeba wszak przeznaczać funduszy na kupno nowych tabliczek.

Tabliczki na drzwi – w jakich sytuacjach są jeszcze wykorzystywane?

Z pomocą tabliczek na drzwi można bez żadnych trudności rozdzielić pomieszczenia mające charakter ogólnodostępny od tych, które stworzono dla załogi konkretnej instytucji. Chodzi w tym wypadku o pomieszczenia o charakterze socjalnym, magazyny, toalety dla pracowników oraz wszystkie te miejsce, do których z jakiegoś powodu osoby postronne nie powinny mieć dostępu. Wykorzystując tabliczki na drzwi, można też oznaczyć miejsca, w których palenie jest zakazane. Takie tabliczki, które przedstawiają zakaz palenia, cieszą się obecnie ogromną popularnością. W wielu wypadkach na tych tabliczkach oprócz napisu znajduje się skreślony symbol papierosa. Dla sporej grupy osób przekaz tego znaku jest zatem bardzo jasny. Nie zapominajmy także, iż tabliczki informacyjne umieszcza się również przy wejściu do budynków, które wyposażone są w ułatwienia dla osób niepełnosprawnych.

Nasza lokalizacja:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]