Stacja czołowa to moduł, dzięki któremu możemy cieszyć się telewizją kablową oraz internetem. To centralny punkt, który skupia różne sprzęty służące do poprawnej transmisji dźwięku i obrazu. Wszystkie moduły tworzą razem płynnie funkcjonującą całość. Dowiedz się, z jakich części składa się stacja czołowa i gdzie z reguły jest stosowana.
Stacja czołowa – płynna konfiguracja
Stacja czołowa to urządzenie stosowane w instalacjach do odbioru telewizji kablowej – na przykład w apartamentowcach, motelach, szpitalach a nawet w spółdzielniach mieszkaniowych. Transportuje ona połączenie do końcowych odbiorców. Jednym z zasadniczych modułów tworzących stację czołową jest specjalna szafka montażowa – stworzona zarówno do odbioru sygnału cyfrowego, jak i analogowego. Jej konfiguracja odbywa się za pomocą specjalnych aplikacji. Do szafki wchodzą różne moduły – np. DTV RR4 oraz DTV DM2/4.
Stacja czołowa – odbieranie zróżnicowanych sygnałów
Poszczególne części składowe przeznaczone są do przetwarzania zróżnicowanych sygnałów, np. satelitarnych i AV. Odbiór analogowy jest gorszy niż cyfrowy – występują nieprawidłowości w przesyłaniu obrazu, a rozbudowa niesie ze sobą duże wydatki. Większość komponentów składających się na stację czołową wyposażona jest także w oddzielne wejścia USB, które pozwalają na dodanie dowolnej zawartości. Komponenty można dowolnie łączyć, uzyskując kompleksowy system antenowy.
Nasza lokalizacja:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk
Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail:
[email protected]